2018/2019 - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści
RODZINNY FESTYN W KRZYWICACH
Przedszkolaki z Osiny przygotowali dla swoich bliskich wspaniałą niespodziankę w postaci występów artystycznych więc i dla nich nie zabrakło atrakcji.
Nauczyciele przedszkola

Zdrowe praktyki w przedszkolu

Nie tylko teoria, ale i praktyczne działania stały się udziałem przedszkolaków za sprawą uczennic klasy szóstej - Kaliny Mostrąg, Weroniki Bojko i Marceli Olejnik. Przeprowadziły one w sposób niezwykle atrakcyjny zajęcia propagujące zdrowe nawyki żywieniowe w ramach programu ,,Trzymaj formę”. Za ogromne  zaangażowanie i piękny styl, składamy im szczególne podziękowania.

Przedszkolaki

Wiosenne przygody Ważniaków
Dbałość o zdrowie i lepszą kondycję zbiega się jakoś dziwnie  z nadejściem wiosny... Przedszkolaki już wydają się zdrowsze, skore do działania i pełne wigoru.

Wych. PrzedszkolaWiosenne przygody Śpiochów
Wiosenne przygody Zgrywusów
PRZEDSZKOLAKI WITAJĄ WIOSNĘ

,, (... ) A wiosna przyszła pieszo. Już kwiaty za nią spieszą,
Już trawy przed nią rosną
I szumią - Witaj wiosno!"  
                               J.Brzechwa

Dzień kobiet w przedszkolu

Z okazji tego wspaniałego święta nasze piękne damy i wspaniali dżentelmeni urządzili sobie przyjęcie. Nie zabrakło wspaniałej zabawy i drobnych upominków.
Wychowawczynie przedszkola

Tłusty czwartek

Ten dzień dla przedszkolaków był nie tylko dniem „obżarstwa”, ale również czasem świetnej zabawy i rozmów na temat zdrowego żywienia.

Wychowawczynie przedszkola

Walentynki w przedszkolu

Doskonale wiemy, że przedszkolaki z Osiny mają wiele pokładów miłości ale 14 lutego pokazały to że zdwojoną siłą. Nie zabrakło walentynkowych tańców i zabaw a także miłosnych wyznań płynących prosto z serca.

Wychowawczynie przedszkola

Jasełka w przedszkolu

Przedszkolaki z Osiny udowodniły podczas swoich występów, że są prawdziwymi aktorami. Nic dodać, nic ująć! Brawo Smerfy!

Wychowawczynie przedszkola


Przedszkolaki grają dla WOŚP

Nasze maluchy przy pomocy niezastąpionych mam zorganizowały kiermasz na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało nam się uzbierać ponad 640 zł ze sprzedaży ciast. SIEMA!

Wychowawczynie przedszkola

Przedszkolaki poznają zawód handlowca

Za przyczyną Pani Agaty i Pawła Kopaczewskich przedszkolaki ponownie miały okazję odwiedzić Kaufland w Goleniowie. Nie była to wizyta pozbawiona serdeczności i  rodzinnych akcentów. Łączyła ze sobą cel, jakim było poznanie zawodu handlowca z możliwością pozyskania bonów na świąteczne pączki dla najmłodszych. Przedszkolaki na miarę swoich możliwości zrewanżowały  się wierszykami, kolędami i poczęstunkiem w postaci pierniczków. Za okazane nam serce i poświęcony czas składamy gorące podziękowania.

Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami.

Mikołaj pamięta o przedszkolakach, a my pamiętamy o nim

6 grudnia Święty Mikołaj przygotował dla dzieci słodkie prezenty i dla każdego napisał list. Szczęśliwe dzieci postanowiły się odwdzięczyć i wyruszyły na pocztę w celu wysłania listu z życzeniami dla Mikołaja.

Wychowawczynie przedszkola

Sekretne życie ptaków

Do naszego przedszkola przyjechał Pan Łukasz, ornitolog z Poznania, który podzielił się z nami swoją pasją. Dzięki warsztatom dowiedzieliśmy się w jaki sposób pomagać ptakom przetrwać zimę, jak wygląda taniec żurawi, czy ptaki zabierają ze sobą kanapki do ciepłych krajów i wiele innych ciekawostek.

Wychowawczynie przedszkola
Dzień Misia w przedszkolu

Misiowe szaleństwo zapanowało w przedszkolnych salach a nasze przedszkolaki nie odstępowały swoich pupili na krok. Nie zabrakło też smakołyków, które wręczały pszczółka Liwia i miś Maja.

Wychowawczynie przedszkola

Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie

To, że przedszkolaki z Osiny są prawdziwymi patriotami nie trzeba nikomu udowadniać. Pokazały to, przez swoje wcześniejsze działania. Tym razem dzieci wyruszyły śladem Wisły, od Baraniej Góry aż po morze Bałtyckie przypominając sobie legendy polskie.

Wychowawczynie przedszkolaPoznajemy różne zawody

Piękny, ciepły i słoneczny dzień, w jakie obfitowała do niedawna tegoroczna jesień umożliwił przeprowadzenie kolejnych zajęć w terenie. Tym razem było to spotkanie z Panem Ryszardem Natowem w ramach doradztwa zawodowego i realizowanego już od kilku lat przez Oddziały przedszkolne cyklu: ,,Poznajemy różne zawody''. Celem zajęć było upowszechnienie wiedzy o występujących w naszym środowisku przyrodniczym gatunkach drzew, cyklach ich rozwoju oraz znaczeniu drzew dla człowieka.

Wychowawczynie przedszkola
Odwiedziny Bruna w przedszkolu

15 listopada przedszkolaki z Osiny gościły Panią Agatę Kiziuk z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami wraz z psem Brunem rasy beagle. Pani Agata opowiedziała najmłodszym, w jaki sposób należy traktować czworonożnych przyjaciół, czym je karmić i w jakich ilościach, a także jak bardzo źle czują się uwiązane na łańcuchu i kiedy przebywają w schronisku. Urok osobisty Bruna ,tak bardzo zachwycił dzieci, że nie mogły się z nim rozstać. Mówią, że osoby , które kochają zwierzęta są dobrymi ludźmi. Pani Agnieszka zdecydowanie taka jest. Dziękujemy za prawdziwą lekcję miłości- miłości do zwierząt.

Wychowawczynie przedszkolaJesteśmy Polką i Polakiem

W ramach działań z okazji obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski przedszkolaków odwiedzili wspaniali goście. Mama Ali Stasiak oraz Pan Ryszard Kuć - poeta. Goście z radością umilili dzieciom czas, czytając polskie legendy. Jak wiadomo w każdej legendzie jest ziarenko prawdy, dobrze więc je znać, a legendy związane z naszym krajem są ciekawe i przepiękne. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas.

Wychowawczynie przedszkola


Koncert Patriotyczny

7 listopada w przedszkolu w Osinie odbył się koncert piosenek patriotycznych. Projekt HUBAS czyli Hubert Biczkowski i Mariusz Piotrowicz wprowadzili dzieci w niezwykły nastrój. Bardzo dziękujemy.

Wychowawczynie przedszkola


Bal Pani Jesieni

Z pogodą bywa różnie, ale u nas w przedszkolu dużo się dzieje. Pani Jesień zorganizowała dla naszych przedszkolaków wspaniałe przyjęcie. Nie zabrakło tańców, pokazu mody, nauki języka angielskiego przez zabawę i pościgu za Jesienną Księżniczką.

Wychowawczynie przedszkola

Pasowanie na Przedszkolaka

W środę 24 października w szeregi przedszkolnej społeczności oficjalnie, z godnością i właściwym sobie urokiem wstąpiły trzylatki z grupy Śpiochów. Nie trzeba chyba dodawać, że oczarowały wszystkich swą rozbrajającą naturalnością. Przyrzeczenie, które złożyły, również nie odbiegało od spraw bliskich, codziennych, ludzkich... Treść jego brzmiała bowiem: Czy przyrzekacie? Co dzień rano buzię mieć roześmianą? Zabawki szanować i wszystko wokół porządkować? Grzecznie bawić się i fikać? W mig zjadać z talerzyka? Zostać zuchami  i prawdziwymi przedszkolakami? Nie sikać w galoty, bo z tym za dużo roboty? Samo życie...

Wychowawczynie przedszkola

Czyste ręce ratują życie

 
Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki postanowiły o tym przypomnieć i dlatego wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami Osiny.

 
Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chleba w przedszkolu

,,Ach Ty Chlebie, gdy Cię jem, jestem w siódmym niebie
Ty mi dajesz pożywienie
oraz duszy ukojenie..."

Wychowawczynie przedszkola

Jesień w przedszkolu

Jesień na dobre zapanowała w przedszkolu. Śpiochy i Zgrywusy świetnie się bawiły korzystając z uroków Pani Jesieni.

Panie Wychowawczynie

Uroki jesieni

 
Uroki tegorocznej jesieni oddają w pełnej krasie działania przedszkolaków. Piękna jesieni trwaj...

Wychowawczynie przedszkola

Przedszkolaki na wykopkach

Zbieranie ziemniaków z okazji Dnia Ziemniaka stało się w przedszkolu w Osinie niemalże tradycją. Umożliwili nam jej kontynuację Państwo Bernach i Małgorzata Zwierzak z Krzywic za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Z okazji Dnia Chłopaka Panie wraz z dziewczynkami przygotowały niespodzianki dla naszych małych gentelmenów. Nie zabrakło drobnych prezencików, medali i legitymacji SUPER CHŁOPAKA a także wspaniałej zabawy. Na koniec dziewczyny głośno i z ogromną sympatią odśpiewały „Sto lat”. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego chłopaki!

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Farmaceuty

Przedszkolaki wybrały się z wizytą do aptek znajdujących się w Osinie. Celem wizyty było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Pani farmaceutka wytłumaczyła co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przypomniała również dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane lizakami, a w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci przekazały ,,magiczne pudełeczka''.

Wychowawczynie przedszkola
Dzień Przedszkolaka
 
Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka''.

Wychowawczynie przedszkola
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści