2019/2020 - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści


Zapraszamy dzieci z nowego naboru edukacji przedszkolnej na zajęcia  adaptacyjne,
które odbędą się w dniach 28.08 - 29.08 w godz.10.00 -  12.00.
Wychowawczynie przedszkola
Przedszkolaki wspominają miły czas przedszkolny. Kochane Zgrywusy, życzę Wam i Waszym Rodzicom udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Byście po wakacjach szczęśliwi, wypoczęci i pełni energii wrócili do naszego przedszkola.


Wychowawczyni  Ela Chodor

W minionym tygodniu nasze przedszkolaki uczciły ważny dzień dla swoich mam. Wręczyły laurki, kwiaty, czekoladki, a także… portrety. Zobaczcie jak wyglądają „Mamy oczami dziecka”.
Moja mama wszystko wie,
Moja mama kocha mnie,
W dniu jej święta,
Święta mamy,
Dam jej koszyk
Z kwiatuszkami!

Przedszkolaki w tak ważnym dniu nie mogły zapomnieć o swoich mamach. Każdy z nich przygotował laurkę płynącą prosto z serca. Myślę, że mamusie są dumne!
Nasze kochane przedszkolaki cały czas dzielnie pracują. Każdy z nich stworzył własny program telewizyjny, z myślą o swoich kolegach i koleżankach. Niektórzy nawet własnoręcznie wykonali historyjkę obrazkową, którą bardzo przyjemnie się ogląda. Zobaczcie sami.


Przedszkolaki nie poddają się i nadal wytrwale pracują. Znajdują jeszcze czas na zabawę oraz na świętowanie urodzin kolegi
Przedszkolaki nadal zdalnie (zdolnie) pracują.:)
Przedszkolaki wiedzą jak dbać o środowisko naturalne.

Przedszkolaki nadal dzielnie pracują, jesteśmy dumni!


Przedszkolaki wspominają mile spędzony czas świąteczny.
Dziękujemy za dotychczasowy wysiłek i aktywność.  Zobaczcie sami jak dzielnie radzą sobie nasze przedszkolaki.
Przedszkolaki wiedzą, że Święta Wielkanocne są tuż,  tuż. Tworzą ozdoby świąteczne, sieją rzeżuszkę i owies. Budują gniazda dla ptaków. Znajdują jeszcze czas na rozwiązywanie zadań. Brawo Smerfy!
Najmłodsze przedszkolaczki są bardzo aktywne.
Zdalna praca
Nasze przedszkolaki to dzielne smerfy, żadnej pracy się nie boją.

Salonik piękna, czyli Dzień Kobiet w przedszkolu

Dzień Kobiet stał się doskonałą okazją do zaaranżowania, „Saloniku piękna” dla wszystkich dziewczynek z oddziałów przedszkolnych. Realizacja tego pomysłu była możliwa dzięki uprzejmości jednej z mam, Pani Wiolettcie Wnuk. Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego już od kilku lat cyklu „Poznajemy różne zawody”. Warsztaty kosmetyczne cieszyły się niebywałym zainteresowaniem, a dziewczynki biorące w nich udział przeszły prawdziwą metamorfozę. Rodzicom dziękujemy za wyrozumiałość, a Pani Wiolecie za poświęcony czas, fachowość i uświetnienie wspomnianej uroczystości.
Wychowawczynie przedszkola

Bajkoterapii w przedszkolu ciąg dalszy

3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarza. W związku z tym dzieci odwiedził pan Krzysztof Górecki - pracownik Biblioteki Gminnej. Opowiedział o tym, kto to jest pisarz, czym się zajmuje oraz czy trudno nim zostać. Dzieci mogły zapoznać się z etapami powstawania książki, od rękopisu do momentu umieszczenia jej na półce w księgarni. Nawiązując do innowacji pedagogicznej przeprowadzanej w naszym przedszkolu „Bajka uczy, bajka bawi, bajka humor Ci poprawi” pan Krzysztof prezentował dzieciom różne opowiadania. Spotkanie było bardzo pouczające. Przedszkolaki stwierdziły, że wcale nie jest łatwo być pisarzem i wymyślać ciekawe historie. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały swoje pierwsze książeczki, przy wykorzystaniu gazet.

Wychowawczynie przedszkola

Inscenizacja bajki „Czerwony Kapturek”

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej , „Bajka uczy, bajka bawi, bajka humor Ci poprawi” w przedszkolu obok systematycznego czytania, mają miejsce inscenizacje znanych i mniej znanych bajek. Tym razem dzieci wcieliły się w rolę dosyć wyrazistych postaci, a następnie  dokonały oceny postępowania bohaterów. Nie obyło się też bez terapeutycznego oddziaływania bajki, bo taki jest zasadniczy cel wspomnianej innowacji. Dzieci mogły ujawnić swoje lęki, obawy i uporać się z nimi w sposób możliwie łagodny, właśnie na kanwie płynącej opowieści.
Wychowawczynie przedszkola

Dzień kota w przedszkolu
Ferie w przedszkolu - dalszy ciąg zabaw
Warsztaty cukiernicze, czyli Tłusty Czwartek w przedszkolu
Wspominamy karnawał w przedszkolu
Ferie zimowe w przedszkolu
Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu
Jasełka w przedszkolu
Warsztaty bursztynnicze

Czy wiecie, gdzie szukać bursztynów? Jakie są metody ich poszukiwań? Jak odróżnić bursztyn od kamienia? Co można zrobić z bursztynu? My już to wszystko wiemy, dzięki warsztatom bursztynniczym.

Wychowawczynie przedszkola

Mikołajkowo w przedszkolu
Profilaktyka w przedszkolu, czyli ,,Zdrowe zęby mamy, marchewkę zajadamy"

W ramach realizowanego projektu pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Goleniowie odbyły się zajęcia dotyczące profilaktyki chorób uzębienia. Pani Anna Bień - asystent oświaty zdrowotnej, uświadomiła dzieciom, jak ważna jest dbałość o zęby - ich higiena, leczenie, ale też właściwe odżywianie się, nawet na tak wczesnym etapie życia. Dzieci przyjęły tę wiedzę z właściwą sobie ufnością i przekonaniem, że zastosują ją w praktyce. Oby tak się stało...

Wychowawczynie przedszkola

Mikołajkowo w przedszkolu – fotorelacji ciąg dalszy
Dzień bez zabawek
Przedszkolaki uczą się pomagać

Niegdyś nie jest zbyt wcześnie, ani zbyt późno, aby  przyswoić  sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Czas ma  natomiast niebagatelne znaczenie w przypadku zaniechania takiej pomocy. Wiedzą to już przedszkolaki. Dzięki przeprowadzonym przez Pana Marcina Różalskiego zajęciem warsztatowym mogły poznać też podstawy właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Miały też okazję utrwalić sobie podstawowe numery alarmowe i prawidłowy sposób zawiadamienia odpowiednich służb ratowniczych. Za poświęcony czas na mądre i praktyczne działanie składamy Panu Marcinowi serdeczne podziękowania.

Przedszkolaki

Słodka wycieczka przedszkolaków

27 listopada przedszkolaki udały się z wizytą do Zespołu Szkół nr 1 w Nowogardzie na warsztaty cukiernicze. Motywem przewodnim było pieczenie ciasteczek. Wszystkie dzieci z pełnym zaangażowaniem przesiewały mąkę oraz mieszały przygotowane produkty. Po wałkowaniu nadawały im odpowiedni kształt, wycinając foremkami choinki i gwiazdki. Następnie po upieczeniu dekorowały ciasteczka lukrem i kolorową posypką. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż wspólne pieczenie ciasteczek i dzielenie się nimi z kolegami. No może jeszcze ich degustacja. Smacznego!

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Poznały historię powstania tego uroczego niedźwiadka. W tym dniu przez cały czas, zarówno w zabawie i w nauce towarzyszyły im ich ukochane misie.

Wychowawczynie przedszkola

Pasowanie na przedszkolaka

Dzień 21 listopada pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy, „Śpiochów”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość ,,Pasowania na Przedszkolaka". Mali artyści zaprezentowali piosenki, tańce oraz wierszyki. Gromkie brawa oznaczały, że dzieci spisały się na medal. W dalszej części złożyły uroczyste ślubowanie po którym Pani Dyrektor za pomocą, „magicznego ołówka” dokonała pasowania. Na pamiątkę dzieci otrzymały upominki i dyplomy, które będą przypominać im, że są już oficjalnie przedszkolakami. Dzieciom gratulujemy oraz życzymy, aby co dzień rano buzię miały zawsze roześmianą.
Wychowawczynie przedszkola


Uczniowie i przedszkolaki w sądzie

15 listopada uczniowie klas 0c i 2b wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Sądu Rejonowego w Goleniowie, dzięki zaproszeniu przez mamę naszego Michała, która jest protokolantką. Celem wycieczki było poznanie systemu wymiaru sprawiedliwości w Polsce oraz zapoznanie się z obowiązkami pracowników sądu. Najwięcej emocji wzbudziła wizyta w sali rozpraw, gdzie na uczniów czekała Sędzia Sądu Rejonowego. Dzieci mogły wcielić się w rolę sędziego, protokolanta, adwokata, prokuratora, oraz świadków, a także poznać odpowiedzi na wiele pytań: Co to jest prawo? Kiedy je łamiemy? Co robi się w sądzie? Kto tam pracuje? Kim jest świadek i czy może nim być dziecko? Na koniec wizyty uczniowie otrzymali od Sędzi oraz mamy naszego Michała ciekawe ulotki dotyczące funkcjonowania Sądu oraz słodkie rogaliki. Dziękujemy pani Wiesi Staszak za pomoc w opiece nad uczniami.

Agnieszka Mioduszewska i Renata Jarema.

Od ziarenka do bochenka
Dzień postaci z bajek w przedszkolu
Dzień Chleba w przedszkolu
,,Gotowi do lotu''

Dnia 30.10.2019r. w przedszkolu w grupie pięciolatków odbyły się zajęcia z mini dronami w ramach projektu ,,Gotowi do lotu'' organizowane przez Kamienica 1, Fundację na rzecz rozwoju sztuki i promocji zdrowia w ramach dofinansowania z programu ,,Społecznik 2019'' - program Marszałkowski. Dzieci miały okazję polecieć do stworzonego przez siebie zakątka świata. Była to ekscytująca podróż gdyż poleciały tam mini dronem. Dowiedziały się w jaki sposób działa mini dron i jak użytkować go w bezpieczny sposób. Zajęcia dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń i przeżyć podczas lotu.

Elżbieta Chodor Katarzyna Paczkowska Bożena Reginia
Kolorowa jesień przedszkolaków
Jesień w przedszkolu
Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października nasze przedszkolaki przyłączyły się do obchodów Światowego Dnia Mycia Rąk. Zrobione własnoręcznie dłonie przyczyniły się do uświadomienia mieszkańców Osiny na temat tego jak należy myć dłonie i jak długo.
Wychowawczynie przedszkola

Każdy przedszkolak wie, że świat sprząta się.
Wychowawczynie przedszkolaSzkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści