spotkanie integracyjne
Dnia 7 maja 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Na tę uroczystość zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowogardzie. Był to bardzo miło spędzony czas, zarówno dla uczestników WTZ, jak i uczniów naszej szkoły. Na początku po przywitaniu, udaliśmy się na salę gimnastyczną, aby wspólnie uczestniczyć w uroczystym apelu. Następnym punktem naszych spotkań, była stołówka szkolna, a niej poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły, oraz ich rodziców. Wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń i radość, która była bardzo widoczna. Można było zauważyć nawiązanie relacji uczniów naszej szkoły z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej. Po posiłku udaliśmy się ponownie na salę gimnastyczną, aby jeszcze bliżej się poznać i trochę porywalizować w konkurencjach sportowych. Na koniec były słodkie upominki, ale największą nagrodą był uśmiech na ustach uczniów naszej szkoły oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. ​To spotkanie pokazało, że warto kontynuować naszą znajomość i rozwijać naszą współpracę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasze spotkanie mogło się odbyć: paniom Dyrektor, nauczycielom, pracownikom obsługi. Szczególne podziękowania należą się uczniom naszej szkoły, bo to dzięki ich zaangażowaniu ta integracja mogła się odbyć.

Organizator pedagog specjalny Ewa Biały