MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
Dnia 16 listopada 2022 roku po raz kolejny dołączyliśmy do kampanii społecznej ,,Mała książka – wielki człowiek”. Projekt został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Zaproszeni są pierwszoklasiści do przeżycia  niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

Książka- ,,Pierwsze abecadło” – to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m. im. Małgorzatę Musierowicz, Dorotę Terakowską, Jana Twardowskiego, Małgorzatę Strzałkowską, Danutę Wawiłow, Aleksandra Fredro, Janusza Korczaka – twórcy tak różni, jak różni są perspektywy spoglądania na świat.

Dzięki akcji dziecko poznało ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i jest pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.       

Wiesława Staszak