Kamila Wójcik

Przejdź do treści

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym

Uczniowie klasy 2a w październiku wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pn. „ Jesień w moim mieście”. Celem konkursu było wzbudzanie zamiłowania i zainteresowania dzieci do fotografii, uwrażliwienie na piękno i oryginalność środowiska lokalnego, kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzenie zainteresowania własnym środowiskiem, ukazanie wartości tkwiących w najbliższym otoczeniu.
III miejsce w konkursie zdobył Julian Kulma! Gratulujemy!
Kamila Wójcik | 26/11/2021

Woda i jej znaczenie

Uczniowie klasy 2a w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Z ekologią na Ty” podjęli kolejne Eko wyzwania. Tym razem były to zadania dotyczące wody i jej znaczenia w przyrodzie. Uczniowie na zajęciach poznaliproces obiegu wody w przyrodzie i dowiedzieli się jak dużo jest jej na kuli ziemskiej.
Kamila Wójcik | 25/11/2021

Trening pamięci w klasie 2a na wesoło

„Zabawa jest nauką, nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki” /Glenn Doman/
Pisanie z pamięci jest formą ćwiczenia, które kształci nie tylko pamięć wzrokową, spostrzegawczość, świadomość i odpowiedzialność ortograficzną, ale także dzięki powstawaniu wrażeń wzrokowych, słuchowych i motorycznych sprzyja wyrabianiu nawyku ortograficznego pisania.
Kamila Wójcik | 19/11/2021

Kartka dla Polski

Uczniowie klasy 2a w celu upamiętnienia 103 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości napisali życzenia dla Polski. Wśród najczęściej powtarzających się życzeń były życzenia: pokoju, miłości, wolności...
Wszystkiego najlepszego Polsko!


Kamila Wójcik | 12/11/2021

Smacznie, zdrowo, owocowo

Piątek, 8 października 2021r. był pysznym, owocowym dniem w klasie 2a.
O owocach uczniowie wiedzą już bardzo dużo; wiedzą jak ważne jest jedzenie owoców nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm.
Kamila Wójcik | 12/10/2021

Wycieczka do parku

Dnia 7 października 2021r. korzystając z pięknej jesiennej aury uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do parku. Park odkrył przed nami swe piękno! Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące drzewa i krzewy, słuchaliśmy odgłosów przyrody.
Kamila Wójcik | 8/10/2021

Ogólnopolski projekt edukacyjny „ Z ekologią na Ty”

Klasa 2a w bieżącym roku szkolnym przystąpiła do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ Z ekologią na Ty”.Projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci, wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i wychowania przedszkolnego oraz opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021/2022 (wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach; rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne).
Kamila Wójcik | 30/9/2021

Znaki drogowe i ich znaczenie

Droga poznawania pojęć wymaga często wyjścia poza teren szkoły celem umożliwienia dzieciom obserwacji otoczenia społecznego, a niekiedy działania w nim. Uczniowie zwykle nie zdają sobie sprawy, że ta przyjemna forma zajęć jaką jest wycieczka jest również nauką i to nawet bardziej wartościową niż zajęcia w szkolnych ławkach.
Kamila Wójcik | 25/9/2021
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści