Aktualności - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści

Komiks i scenariusz – to nie bułka z masłem

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Opublikowane według w Informacje · 11 Październik 2019
Komiks i scenariusz – to nie bułka z masłem

Jak wszyscy wiemy, szkoła to nie tylko miejsce, w którym zdobywamy wiedzę, ale także miejsce, w którym możemy spotkać wielu ciekawych ludzi. I właśnie dziś (10 października) przekonały się o tym klasy: trzecia, czwarta, siódma i ósma.

Uczniowie tych klas mieli okazję poznać pana Zbigniewa Masternaka – pisarza, autora scenariuszy filmowych oraz zapalonego piłkarza. Pan Zbigniew przybył do naszej szkoły na zaproszenie pana Krzysztofa Góreckiego – kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Osinie. Celem spotkania były zajęcia warsztatowe na temat tworzenia komiksów (klasa trzecia i czwarta) oraz pisania scenariuszy (klasa siódma i ósma). Młodsi i starsi uczniowie przekonali się, że tworzenie tych form literackich nie należy do najłatwiejszych, sami próbowali swoich sił w rysowaniu krótkiego komiksu oraz krótkiego opowiadania, które mogłoby stać się podstawą scenariusza do filmu. Jak podkreślał pan Zbigniew i komiks i scenariusz musi opierać się na oryginalnym pomyśle oraz odpowiednio zbudowanej do niego historii.

Myślę, że spotkanie z panem Zbigniewem było chwilą odsapnięcia od tradycyjnych lekcji i okazją do sprawdzenia własnej kreatywności.

Ewelina Wszelaki
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści