Aktualności - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy - Dzień Edukacji Narodowej 2019

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Opublikowane według w Informacje · 15 Październik 2019
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy - Dzień Edukacji Narodowej 2019

 
O szkole, uczniach i nauczycielach można mówić na różne sposoby. Edmund Niziurski twierdził, że „Szkoła to jest taki karmik, gdzie każdy ptak musi dzióbać, czy mu się to podoba, czy nie”. Natomiast Emil Zegadłowicz powiedział: „Kogo bogowie chcą ukarać, tego robią pedagogiem”. Oba stwierdzenia podkreślają jak ciężką pracę wykonują nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie.

 
Dzisiejszy dzień 14 października był dla wszystkich wyjątkowy (nie tylko dlatego, że był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych). Tego dnia w Dzień Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkolne uroczysty apel, w czasie którego nasi uczniowie złożyli podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za ciężką pracę. Były recytacje, piosenki zaprezentowane przez uczniów pod opieką pana Andrzeja Królewicza oraz drobne upominki od Samorządu Uczniowskiego.

 
Ten jeden dzień w roku daje możliwość uczniom na wyrażenie podziękowań dla pedagogów, natomiast w nas pedagogach utrwala przekonanie, że nasza praca nie jest karą, ale wyzwaniem, które podejmujemy codziennie, by nie tylko przekazać wiedzę, ale również wpływać na rozwój naszych uczniów.

 
Ewelina Wszelaki
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści