EKO – WARSZTATY W SŁAJSINIE

Przejdź do treści

EKO – WARSZTATY W SŁAJSINIE

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Opublikowane według Katarzyna Paczkowska w Informacje · 4 Grudzień 2019
EKO – WARSZTATY  W SŁAJSINIE

28 listopada 2019 r. uczniowie  klasy II a oraz najstarsza  grupa przedszkolna O c wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Regionalnym Zakładzie Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Na początku spotkania dzieci obejrzały  film przedstawiający „życie” butelki  „Petulki” począwszy od granulatu, poprzez prefabrykat butelki na wodę mineralną, po odpad. W części praktycznej dzieci brały  udział  w Eko – zabawach w trakcie których segregowały odpady do odpowiednich pojemników oznaczonych kolorami, rozwiązywały karty pracy z zadaniami dotyczącymi segregacji.  
Na zakończenie uczniowie odwiedzili ścieżkę edukacyjną, gdzie widoczne w oddali  wielkie hałdy odpadów i kompostu oraz unoszący się dokoła nieprzyjemny zapach – taki widok uzmysłowił im, jak ważna jest segregacja i recykling odpadów, które to mogą zapobiec dewastacji środowiska naturalnego.
Po skończonych zajęciach wszyscy otrzymali upominki.
Dziękujemy: p. Monice Olechnowicz – Krakowskiej, p. Izabeli Kondraciuk za przeprowadzenie zajęć oraz p. Ilonie Stasiewicz za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Paczkowska, Agnieszka Mioduszewska
Szkoła Podstawowa
im. Bronisława Malinowskiego w Osinie
Osina 54, 72-221 Osina
sekretariat@sposina.pl
+48 91 39 103 80
Wróć do spisu treści