Lego
Klocki  Lego są pomocą dydaktyczną, która rozwija sprawność manualną, wyobraźnię, kreatywność, logiczne myślenie, spostrzegawczość, cierpliwość, zachęca do komunikacji i współpracy. Podczas zajęć świetlicowych realizowanych z wykorzystaniem klocków Lego, które szkoła pozyskała w ramach programu Laboratoria Przyszłości uczniowie realizowali zadania wg instrukcji, a następnie modyfikowali modele wg własnych pomysłów.  Takie zajęcia wzbudziły wiele emocji. Uczniowie chętnie ze sobą współpracowali i zdobyli nowe umiejętności. Klocki uatrakcyjniły zajęcia w naszej świetlicy.

Wychowawcy świetlicy

a) Warsztaty w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości.

 Laboratorium Przyszłości w szkole

Więcej na: 

 

 

 

b) lekcja techniki

mt_gallery: Lekcje technikiNa lekcjach techniki uczniowie korzystają z narzędzi zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Do swojej dyspozycji mają klocki do samodzielnego montażu LEGO Education Spike. Podczas kolejnych tym razem majowych zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami pracy z klockami. Dzięki zdobytym wiadomościom uczniowie budowali roboty, pojazdy i wprawiali je w ruch. Łączyli poszczególne elementy i zespoły zestawu. Na końcu sprawdzali czy złożone pojazdy są sterowane i funkcjonalne.

a) wykorzystujemy Omni 200 3D

DRUK 3D Tatry

b)  Lego Spike

W tym tygodniu uczniowie klasy 6 a na lekcjach techniki mieli do swojej dyspozycji klocki do samodzielnego montażu Lego Education Spike. Podczas zajęć miłośnicy kreatywnych zestawów zaznajamiali się z zasadami pracy z klockami. Poznawali poszczególne elementy tj. czujniki, silniki, programowalny element Hub oraz ich zastosowanie. Mieli możliwość zbudowania oraz zaprogramowania robotów i pojazdów. Każdy zespół stworzył super robota wydającego z siebie różne dźwięki, reagującego na kolory oraz ciekawe pojazdy przyszłości. Lekcje z robotami są ciekawe i zachęcają naszą młodzież do rozwoju oraz programowania. Programowanie wyzwala w uczniach kreatywność podczas tworzenia animacji, gier, obrazów interaktywnych czy prezentacji, a na zaawansowanym etapie – niezależnych programów i aplikacji. Robot to doskonała pomoc dydaktyczna, która rozwija w uczniach umiejętność pracy w grupie, rozbudza ich ciekawość oraz angażuje intelektualnie i emocjonalnie.

mt_gallery: Lego Spike

a) zajęcia matematyczne:

Zaplątania w siatkach? Nie! Wirtualny świat geometrii rozbudza wyobraźnię przestrzenną uczniów i dopełnia przekaz przez nauczyciela treści dydaktycznych na temat sześcianów, prostopadłościanów, graniastosłupów i ostrosłupów.

 

 

b) apel i konkursy szkolne

Konkurs piosenki wiosennej” Wiosna ach, to Ty” Konkurs piosenki wiosennej, który odbył się 7 marca 2023r w Szkole Podstawowej w Osinie był kolejną okazją do tego, by nagrać występy uczniów oraz pokaz ekologicznej mody sprzętem zakupionym w ramach programu Laboratorium Przyszłości.

 

 mt_gallery: Marzec

Żadna lekcja biologii, chemii i przyrody nie może się obejść bez mobilnej interaktywnej tablicy. Przecież wizualizacja omawianych treści na przedmiotach przyrodniczych to jeden z głównych sposobów na efektywność nauczania.

mt_gallery: Luty

 

 

a) kolejny challenge.

Nauka i dobra zabawa. Bezpieczne eksperymentowanie z doskonaleniem umiejętności interpretowania wyników, wnioskowania i logicznego myślenia. To wszystko jest możliwe z Empiriuszem!

b) szkolny turniej

Szkolny Turniej Skoku Wzwyż
W dniu 30 stycznia 2023r odbył się Szkolny Finał Skoku Wzwyż Dziewcząt i Chłopców. Zawody wywołały wśród widzów ogromne, pozytywne emocje. Zawodnicy niesieni dopingiem kolegów i koleżanek skakali, wysoko. Na temat zawodów zabrała głos p. Dyrektor Tatiana Olbert, a wszystko to nagrała szkolna ekipa wyłoniona spośród uczniów całej szkoły. Nagrywanie, obrabianie filmów, wysyłka i publikowanie na koncie YouTube szkoły to zadania grupy obsługującej sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości.

mt_gallery: Styczeń