MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PAŹDZIERNIK 2017

Od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL-IASL Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.
Celem akcji jest promocja biblioteki i jej działań, propagowanie zainteresowań książką, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, integrację środowiska czytelnianego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W tym roku tematem przewodnim było hasło: Książka nas łączy. W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku w bibliotece szkolnej miały miejsca różnorodne wydarzenia.
W czytelni odbywały się zajęcia biblioteczne promujące bibliotekę oraz jej zbiory. Zajęcia te miały na celu motywację do czytania. Podczas krótkich spotkań zastały zaprezentowane nowo zakupione książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W naszej szkole po raz drugi miała miejsce akcja ,,Dzień wymiany książek’’, polegająca na koleżeńskiej wymianie książki – czyli ,,danie drugiego życia książce’’. Zorganizowany został wyjazd do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Goleniowie, gdzie uczniowie mogli zobaczyć nowo otwarty oddział dla młodzieży. Można było skorzystać z centrum informacji bezpośredniej, ale największą radość sprawiło piękne wyposażenie oraz nowości książkowe. Uczniowie klas od V do III gimnazjum mieli okazję zmierzyć się z ortografią. Po długich zmaganiach ,,Mistrzem ortografii’’ została Maria Borczyk z klasy III gimnazjum. Konkurs ortograficzny został zorganizowany w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Osinie z panem Krzysztofem Góreckim. Zostały zorganizowane i przeprowadzone dwa konkursy:
– konkurs plastyczny ,,Moja wakacyjna przygoda z książką’’ dla klas I – III SP
W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Zuzanna Bernach, Wiktoria Bartczak, Zuzanna Mostowik, Aleksandra Kurek, Wiktoria Błaszczyk, Filip Stefański, Tomasz Walkarz, Julia Barbacka, Szymon Kowalski.
Laureaci konkursu:
Tomasz Walkarz – I miejsce
Julia Barbacka – II miejsce
Szymon Kowalski – III miejsce.
– konkurs fotograficzny ,,Przyłapani na czytaniu’’ dla klas IV – VII SP
W konkursie wzięli udział następujący uczniowie: Piotr Zieliński, Katarzyna Szurgot, Klaudia Mróz, Bartosz Paszkiewicz, Jakub Wójcik, Martyna Pakulska .
Laureaci konkursu:
Bartosz Paszkiewicz – I miejsce
Jakub Wójcik – II miejsce
Martyna Pakulska – III miejsce
Piotr Zieliński – wyróżnienie
Katarzyna Szurgot – wyróżnienie
Klaudia Mróz – wyróżnienie
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia.
Wiesława Staszak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.