PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ

PRZYDATNE LINKI
http://www.kbpn.gov.pl
http://www.monarszczecin.strefa.pl
http://www.narkomania.org.pl
http://www.e-stawiamnazdrowie.pl

WSPÓŁCZESNE UZALEŻNIENIA MŁODZIEŻY – LEKCJA PROFILAKTYCZNA

Dla nikogo nie jest ani za wcześnie, ani za późno zacząć troszczyć się o zdrowie swej duszy.

Epikur

Nie sposób nie zgodzić się z autorem powyższych słów. Wszyscy wiemy, jak cenne jest nasze zdrowie. Niestety coraz częściej zdarza się, że dobrowolnie narażamy się na jego utratę. Dlatego ważne jest, by mówić o tym, co nam zagraża.

18 marca 2015 r. w Zespole Szkół Publicznych im. Bronisława Malinowskiego w Osinie odbyła się dziewięćdziesięciominutowa lekcja profilaktyczna pn. Współczesne uzależnienia młodzieży. W zajęciach wzięli udział uczniowie Publicznego Gimnazjum.

Zajęcia składały się z dwóch części. Pierwsza z nich – warsztatowa – polegała na pracy uczniów w grupach. Gimnazjaliści wypełniali przygotowane karty pracy, które miały na celu zdiagnozowanie świadomości uczniów na temat szkodliwości używek oraz na temat rodzajów i skutków uzależnienia. W drugiej części prowadzący i zarówno organizatorzy lekcji p. Ewelina Wszelaki i p. Michał Janik wygłosili wykład na temat najczęściej występujących uzależnień. Poruszane były kwestie narkotyków, dopalaczy, alkoholu, papierosów tradycyjnych i e-papierosów, napojów energetyzujących.

Lekcja zainteresowała uczniów, pobudzała do dyskusji i zastanowienia się nad zjawiskiem coraz częściej występujących uzależnień wśród młodych ludzi.

Na zakończenie lekcji uczniowie otrzymali przygotowane przez nauczycieli broszury, które w skrótowej formie zawierały treści poruszane na zajęciach oraz adresy stron, na których można uzyskać dodatkowe informacje.

Ewelina Wszelaki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *