PRZEDSZKOLE - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści
Czyste ręce ratują życie

 
Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki postanowiły o tym przypomnieć i dlatego wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami Osiny.

 
Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chleba w przedszkolu

,,Ach Ty Chlebie, gdy Cię jem, jestem w siódmym niebie
Ty mi dajesz pożywienie
oraz duszy ukojenie..."

Wychowawczynie przedszkola

Jesień w przedszkolu

Jesień na dobre zapanowała w przedszkolu. Śpiochy i Zgrywusy świetnie się bawiły korzystając z uroków Pani Jesieni.

Panie Wychowawczynie

Uroki jesieni

 
Uroki tegorocznej jesieni oddają w pełnej krasie działania przedszkolaków. Piękna jesieni trwaj...

Wychowawczynie przedszkola

Przedszkolaki na wykopkach

Zbieranie ziemniaków z okazji Dnia Ziemniaka stało się w przedszkolu w Osinie niemalże tradycją. Umożliwili nam jej kontynuację Państwo Bernach i Małgorzata Zwierzak z Krzywic za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Z okazji Dnia Chłopaka Panie wraz z dziewczynkami przygotowały niespodzianki dla naszych małych gentelmenów. Nie zabrakło drobnych prezencików, medali i legitymacji SUPER CHŁOPAKA a także wspaniałej zabawy. Na koniec dziewczyny głośno i z ogromną sympatią odśpiewały „Sto lat”. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego chłopaki!

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Farmaceuty

Przedszkolaki wybrały się z wizytą do aptek znajdujących się w Osinie. Celem wizyty było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Pani farmaceutka wytłumaczyła co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przypomniała również dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane lizakami, a w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci przekazały ,,magiczne pudełeczka''.

Wychowawczynie przedszkola
Dzień Przedszkolaka
 
Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka''.

Wychowawczynie przedszkola
Przedszkolaki sprzątają świat

W dniu 19 września przedszkolaki włączyły się do akcji ,,Sprzątania Świata'', by od najmłodszych lat uczyć się zasad dbania o środowisko. Wszystkie dzieci zanim przystąpiły do pracy otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Przedszkolaki posprzątały plac zabaw. Dzielnie zbierały odpady i segregowały je. Wszystkie zapełnione worki złożyły do odpowiednich pojemników. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania ,,świata'', wyjaśnienie ochrony środowiska i recyklingu.

Wychowawczynie przedszkola
Wróć do spisu treści