PRZEDSZKOLE - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie

Przejdź do treści
Dzień Misia w przedszkolu

Misiowe szaleństwo zapanowało w przedszkolnych salach a nasze przedszkolaki nie odstępowały swoich pupili na krok. Nie zabrakło też smakołyków, które wręczały pszczółka Liwia i miś Maja.

Wychowawczynie przedszkola

Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie

To, że przedszkolaki z Osiny są prawdziwymi patriotami nie trzeba nikomu udowadniać. Pokazały to, przez swoje wcześniejsze działania. Tym razem dzieci wyruszyły śladem Wisły, od Baraniej Góry aż po morze Bałtyckie przypominając sobie legendy polskie.

Wychowawczynie przedszkolaPoznajemy różne zawody

Piękny, ciepły i słoneczny dzień, w jakie obfitowała do niedawna tegoroczna jesień umożliwił przeprowadzenie kolejnych zajęć w terenie. Tym razem było to spotkanie z Panem Ryszardem Natowem w ramach doradztwa zawodowego i realizowanego już od kilku lat przez Oddziały przedszkolne cyklu: ,,Poznajemy różne zawody''. Celem zajęć było upowszechnienie wiedzy o występujących w naszym środowisku przyrodniczym gatunkach drzew, cyklach ich rozwoju oraz znaczeniu drzew dla człowieka.

Wychowawczynie przedszkola
Odwiedziny Bruna w przedszkolu

15 listopada przedszkolaki z Osiny gościły Panią Agatę Kiziuk z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami wraz z psem Brunem rasy beagle. Pani Agata opowiedziała najmłodszym, w jaki sposób należy traktować czworonożnych przyjaciół, czym je karmić i w jakich ilościach, a także jak bardzo źle czują się uwiązane na łańcuchu i kiedy przebywają w schronisku. Urok osobisty Bruna ,tak bardzo zachwycił dzieci, że nie mogły się z nim rozstać. Mówią, że osoby , które kochają zwierzęta są dobrymi ludźmi. Pani Agnieszka zdecydowanie taka jest. Dziękujemy za prawdziwą lekcję miłości- miłości do zwierząt.

Wychowawczynie przedszkolaJesteśmy Polką i Polakiem

W ramach działań z okazji obchodów 100 - lecia Niepodległości Polski przedszkolaków odwiedzili wspaniali goście. Mama Ali Stasiak oraz Pan Ryszard Kuć - poeta. Goście z radością umilili dzieciom czas, czytając polskie legendy. Jak wiadomo w każdej legendzie jest ziarenko prawdy, dobrze więc je znać, a legendy związane z naszym krajem są ciekawe i przepiękne. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas.

Wychowawczynie przedszkola


Koncert Patriotyczny

7 listopada w przedszkolu w Osinie odbył się koncert piosenek patriotycznych. Projekt HUBAS czyli Hubert Biczkowski i Mariusz Piotrowicz wprowadzili dzieci w niezwykły nastrój. Bardzo dziękujemy.

Wychowawczynie przedszkola


Bal Pani Jesieni

Z pogodą bywa różnie, ale u nas w przedszkolu dużo się dzieje. Pani Jesień zorganizowała dla naszych przedszkolaków wspaniałe przyjęcie. Nie zabrakło tańców, pokazu mody, nauki języka angielskiego przez zabawę i pościgu za Jesienną Księżniczką.

Wychowawczynie przedszkola

Pasowanie na Przedszkolaka

W środę 24 października w szeregi przedszkolnej społeczności oficjalnie, z godnością i właściwym sobie urokiem wstąpiły trzylatki z grupy Śpiochów. Nie trzeba chyba dodawać, że oczarowały wszystkich swą rozbrajającą naturalnością. Przyrzeczenie, które złożyły, również nie odbiegało od spraw bliskich, codziennych, ludzkich... Treść jego brzmiała bowiem: Czy przyrzekacie? Co dzień rano buzię mieć roześmianą? Zabawki szanować i wszystko wokół porządkować? Grzecznie bawić się i fikać? W mig zjadać z talerzyka? Zostać zuchami  i prawdziwymi przedszkolakami? Nie sikać w galoty, bo z tym za dużo roboty? Samo życie...

Wychowawczynie przedszkola

Czyste ręce ratują życie

 
Wszyscy wiemy, jak ważne jest mycie rąk, ale mało kto wie, że 15 października z inicjatywy UNICEF obchodzony jest Światowy Dzień Mycia Rąk. Przedszkolaki postanowiły o tym przypomnieć i dlatego wyruszyły na spotkanie z mieszkańcami Osiny.

 
Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chleba w przedszkolu

,,Ach Ty Chlebie, gdy Cię jem, jestem w siódmym niebie
Ty mi dajesz pożywienie
oraz duszy ukojenie..."

Wychowawczynie przedszkola

Jesień w przedszkolu

Jesień na dobre zapanowała w przedszkolu. Śpiochy i Zgrywusy świetnie się bawiły korzystając z uroków Pani Jesieni.

Panie Wychowawczynie

Uroki jesieni

 
Uroki tegorocznej jesieni oddają w pełnej krasie działania przedszkolaków. Piękna jesieni trwaj...

Wychowawczynie przedszkola

Przedszkolaki na wykopkach

Zbieranie ziemniaków z okazji Dnia Ziemniaka stało się w przedszkolu w Osinie niemalże tradycją. Umożliwili nam jej kontynuację Państwo Bernach i Małgorzata Zwierzak z Krzywic za co serdecznie dziękujemy.

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Z okazji Dnia Chłopaka Panie wraz z dziewczynkami przygotowały niespodzianki dla naszych małych gentelmenów. Nie zabrakło drobnych prezencików, medali i legitymacji SUPER CHŁOPAKA a także wspaniałej zabawy. Na koniec dziewczyny głośno i z ogromną sympatią odśpiewały „Sto lat”. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego chłopaki!

Wychowawczynie przedszkola

Dzień Farmaceuty

Przedszkolaki wybrały się z wizytą do aptek znajdujących się w Osinie. Celem wizyty było bliższe poznanie wyglądu i wyposażenia apteki oraz poznanie pracy farmaceuty. Pani farmaceutka wytłumaczyła co to jest recepta, jak ją można realizować i kto może kupować leki. Przypomniała również dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod nadzorem osoby dorosłej. Na koniec wizyty dzieci zostały obdarowane lizakami, a w podziękowaniu za miłe przyjęcie dzieci przekazały ,,magiczne pudełeczka''.

Wychowawczynie przedszkola
Dzień Przedszkolaka
 
Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują ,,Dzień Przedszkolaka''.

Wychowawczynie przedszkola
Przedszkolaki sprzątają świat

W dniu 19 września przedszkolaki włączyły się do akcji ,,Sprzątania Świata'', by od najmłodszych lat uczyć się zasad dbania o środowisko. Wszystkie dzieci zanim przystąpiły do pracy otrzymały rękawiczki i worki na śmieci. Przedszkolaki posprzątały plac zabaw. Dzielnie zbierały odpady i segregowały je. Wszystkie zapełnione worki złożyły do odpowiednich pojemników. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania ,,świata'', wyjaśnienie ochrony środowiska i recyklingu.

Wychowawczynie przedszkola
Wróć do spisu treści