Wycieczka do OSP Osina
Nasze przedszkolaki wybrały się w poniedziałek 6 maja br. do Ochotniczej Straży Pożarnej w Osinie, gdzie miały możliwość zapoznania się z ciężką i odpowiedzialną pracą strażaków. Celem wizyty było poznanie charakteru pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia ich zawodu, zapoznanie ze sprzętem przeciwpożarowym, wyposażeniem wozów, umundurowaniem. Dzieci wysłuchały również informacji o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dowiedziały się także, w jakich sytuacjach wzywa się Straż Pożarną, i że strażacy nie tylko gaszą pożary.   Gorąco dziękujemy Panom Strażakom za poświęcony czas, cierpliwość i tak pouczające spotkanie. 

Agnieszka Mioduszewska Agnieszka Stępień

 Zajęcia terenowe w przedszkolu
Dynamicznie zmieniająca się aura skłoniła grupę pięciolatków do obserwacji przyrody w najbliższej okolicy. Spacer po pobliskich ogródkach działkowych, rozpoznawanie drzew i krzewów, a finalnie bieg po zdrowie na niedaleko położonym stadionie to dla przedszkolaków samo szczęście. To też inspiracja na zbliżającą się majówkę i zachęta do radosnego, aktywnego spędzania czasu z bliskimi.

Agnieszka Stępień

802f78ca c54d 4843 b7fb 26f98f1ecb3fTo nasza propozycja realizacji brudnego zadania z innowacji pedagogicznej " Gramy zmysłami". Podczas swobodnej zabawy, bardzo mocno oddziałujemy na zmysły dziecka. Pianka dostarcza wiele bodźców dotykowych, zapachowych, ale również wzrokowych.Zabawa ta nie wymaga wielu akcesoriów i pomocy, a znakomicie pobudza wyobraźnię dziecka.

Karolina Dekańska, Daria Chorążyczewska

70cda6c1 8a7b 47d0 aceb 8f9de8615a0a

  Dzień Babci i Dziadka w gr. 3-4 latków
Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Najmłodsze dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola. W przepięknej scenografii przedszkolaki recytowały wiersze przeplatane wzruszającym śpiewem oraz tańcami. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo miłości od swoich wnuków, radości, zdrowia i wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

Agnieszka Mioduszewska

Daria Chorążyczewska

  Dzień dziadka i babci - 5 latki
 Inscenizacja bajki ,,Czerwony Kapturek" oraz taniec do utworu ,,Walc kwiatow" Czajkowskiego uświetnił tegoroczną uroczystość obchodów Dnia Babci I Dziadka w przedszkolu. Pięciolatki nie szczędziiły wysiłków aby występ doszedł do skutku w zaplanowanym kształcie. Wiele postaci obsadzonych było podwójnie ze względu na dużą ilość zachorowań wśród dzieci. Nie mniej jednak spektakl wzbudził wiele emocji i wzruszeń. Przeniósł zaproszonych gości do świata bajki i dziecięcej wyobraźni. A wnuki mogły zrobić to najlepiej!❤ Agnieszka Stępień