Szanowni rodzicie!

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z naszym przedszkolem odbędą się dnia 30.08.2023 roku (środa) oraz 31.08.2023 (czwartek) w godzinach 10.00-11.00. Serdecznie zapraszamy.

b_260_200_16777215_0_0_https___3.bp.blogspot.com_-U7kvSoUoLGo_WawwlnwCDWI_AAAAAAAAAlI_AdnaOYJDOtERjZnhhw5PqQ4_2TaUzgpHwCLcBGAs_s1600_zebranie1.jpg

Zapraszamy na zebranie rodziców dzieci przedszkolnych

1) grupa "A" 3-4 latki - wychowawca Pani Agnieszka Mioduszewska zebranie dnia 28.06.2023r (środa ) godzina 16:00

2) grupa "B" 4-5 latki- wychowawca Pani Agnieszka Stępień zebranie dnia 29.06.2023r. ( czwartek) godzina 16:00

3) Grupa "C" 5-6 latki- wychowawca Pani Karolina Dekańska zebranie 27.06.2023r. ( wtorek) godzina 16:00

Listy dzieci poszczególnych grup znajdują się na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń przy wejściu do przedszkola.

Komisja rekrutacyjna Szkoły Podstawowej im. Bronisława Malinowskiego w Osinie informuje, iż do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2023/2024 zostały przyjęte wszystkie zgłoszone w postępowaniu rekrutacyjnym dzieci.

Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Osinie dysponuje 5 wolnymi miejscami do klasy pierwszej, natomiast w oddziałach przedszkolnych brak wolnych miejsc.

 Czary-mary
Dzień 25 kwietnia okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas bowiem Iluzjonista, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Iluzja przeplatana tajemniczą muzyką pozwoliła przenieść się chociaż na chwilę w inny, zaczarowany świat. Podczas występu, dzieci zapraszane były na scenę, aby pomóc czarodziejowi wykonywać tajemnicze ruchy, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe. Zabawa w czarowanie wszystkim bardzo się podobała, szczególnie pełniąc rolę asystenta profesjonalnego Iluzjonisty. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch Iluzjonisty, aby nauczyć się chociaż jednej sztuczki lub poznać sposób jej wykonania. Na pewno ten wspólnie spędzony zaczarowany czas na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Wychowawczynie przedszkola 

 Dzień Babci i Dziadka
,,Kiedy się budzę w środku nocy lub nie potrafię wiązać kapci, to nie obejdzie się bez pomocy Kochanej Babci. A kiedy kłopot jakiś mam, gdy trudna jest zagadka, o pomoc proszę mówię Wam,  mojego Dziadka. Tak... bo Babcia i Dziadek zawsze mają dla nas czas, bo Babcia i Dziadek Kochają nas." 

 

 

 Mały teatr
W ramach innowacji pedagogicznej "Metody aktywizujące - uczenie przez działanie" w grupie dzieci 5-6 letnich, zostało przeprowadzone kolejne zajęcie, tym razem wykorzystane zostały metody i techniki parateatralne/drama. Dzieci odgrywały scenki, wcielały się w określone role, nabywały umiejętność modulowania głosem odpowiednio do roli. Uczyły się właściwego gospodarowania oddechem podczas mówienia. Kształtowały zdolność do współdziałania z partnerem poprzez wspólne przygotowywanie i odgrywanie scenek. Edukacja poprzez sztukę, a zwłaszcza zabawa inscenizowana pozwala oddziaływać w sposób naturalny na rozwój uczuć dziecka, szczególnie społeczno-moralnych i estetycznych, rozwija myślenie i mowę, daje radość twórczego działania zespołowego. Umożliwia dziecku zaspokojenie potrzeby własnego uznania, daje mu poczucie własnej wartości.  

Agnieszka Mioduszewska