2023 01 10 konkurs

W naszym przedszkolu odbył się konkurs „Kolęd i pastorałek”, brały w nim udział dwie grupy przedszkolne 4-5 latki oraz 5-6 latki. Miał on na celu kultywowanie i rozwijanie tradycji kolędowania, popularyzacji polskich kolęd i pastorałek oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje zdolności wokalne, dlatego też wszystkie zostały nagrodzone. Dziękuję bardzo rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Daria Chorążyczewska

Mikołajki w najmłodszej grupie wiekowej. Gr A, 3,4 latki

Biała broda, płaszcz czerwony
To Mikołaj Święty
W saniach po calutkim świecie rozwozi prezenty
Kiedy pierwsza gwiazdka błyśnie,
to na niebie się pojawi
I u wszystkich grzecznych dzieci prezenty zostawi.

A ja się bardzo, bardzo postaram
I zrobię prezent na Mikołaja,
Zrobię mu szalik piękny i nowy.
Żeby go nosił w noce zimowe.
I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy,
Gdy z burej chmury Śnieg zacznie prószyć.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA 2022/2023

Informacja

W ramach innowacji pedagogicznej "Metody aktywizujące - uczenie przez działanie" w grupie dzieci 5-6 letnich, zostało przeprowadzone kolejne zajęcie, tym razem z wykorzystaniem elementów metody Paula Denninsona. Metoda ta zwana jest również Gimnastyką Mózgu. Jest to system prostych i atrakcyjnych ćwiczeń, dobranych tak, aby synchronizowały pracę obu półkul mózgowych. Współpraca półkul mózgowych jest niezbędnym warunkiem do osiągnięcia najlepszych wyników w każdej dziedzinie aktywności dziecięcej. Zwiększa efektywność uczenia się i poprawia wyniki we wszystkich przedsięwzięciach, np.: komunikowaniu pomysłów i myśli, twórczości i występach artystycznych, muzyce, sporcie, tańcu, itp. Ćwiczenia są łatwe i dostarczają dużo radości. Wykonując je, dzieci mają większą motywację do nauki, uczą się używając całego swojego potencjału i z łatwością osiągają sukces.

Agnieszka Mioduszewska

Dzień Marchewki u przedszkolaków.

Bajkostworek
W czwartek 27.10.2022 w grupie 4-5 latków została przeprowadzona innowacja pod tytułem Bajkostworek ☺️. W tym dniu dzieci odwiedził szalony Kapelusznik oraz piękna Alicja. Początkowo dzieci musiały otworzyć wielki, magiczny zamek ,aby dostać się do świata baśni. Po trudnym dość zadaniu dzieci uważnie słuchały bajki pod tytułem " Alicja w krainie czarów " i brały w niej aktywny udział - czytanie uczestniczące ☺️. Zabawa skończyła się lepieniem filiżanek z gliny, które dzieci zostawiły do wyschnięcia. Nasz bajkowy dzień skończył się twórczo i szczęśliwie. Gabriela Buc, Karolina Dekańska.