Warsztaty ekologiczne

17 kwietnia 2015 r. uczniowie klasy 1a i 2a Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Słajsina, Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami, chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat racjonalnej gospodarki odpadami i poznać jej wpływ na otaczające środowisko.

Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez p. Monikę Olechnowicz – Krakowską – głównego specjalistę ds. edukacji i promocji. Zajęcia składały się z 3 części. Pierwsza część obejmowała prezentację multimedialną, która przedstawiała w jaki sposób segregować odpady, jak dzielić śmieci na poszczególne frakcje i co robić z odpadami niebezpiecznymi dla środowiska. Po prezentacji uczniowie poprzez gry i zabawy mogli wykazać się zdobytą wiedzą na poruszany temat, następnie wraz z opiekunami i p. Moniką udali się do zwiedzania zakładu, gdzie zapoznali się ze sposobem składowania surowców wtórnych oraz sposobem ich segregacji.

W nagrodę za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały pamiątkowe notesy, długopisy i symboliczne pluszaki.

Dziękujemy p. Monice Olechnowicz – Krakowskiej za ciekawe zajęcia, jak również za słodki poczęstunek.

Podziękowania składamy również p. Joannie Stasiewicz – Kluga oraz p. Annie Lech – Mikołajczyk za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Kamila Wójcik

Ewa GrygowskaTen wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *