EKO – LEKCJE

W czwartek, 17 listopada 2022r. w naszej szkole  odbyły się warsztaty ekologiczne dla uczniów klas I – III pn.  „ Odpady segregujesz, surowce odzyskujesz”. Warsztaty zostały przeprowadzone przez p. Monikę Olechnowicz – Krakowską oraz p. Izabelę Kondraciuk z Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie. Głównym celem warsztatów było zapoznanie dzieci z zasadami prawidłowej segregacji odpadów, poznaniem sposobów na ograniczenie ilości powstających odpadów komunalnych oraz ich wpływie na środowisko. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny wprowadzający w tematykę zajęć, a następnie w trakcie przeprowadzonych zajęć praktycznych wrzucali przygotowane odpady do poszczególnych koszy przeznaczonych na dany rodzaj odpadu, co świadczyło o zdobytej przez nich wiedzy na ten temat. Atrakcją dla wszystkich uczestników zajęć była zabawkowa, zdalnie sterowana śmieciarka.
W nagrodę za wiedzę i umiejętności dzieci otrzymały drobne upominki.

Dzięki warsztatom ekologicznym uczniowie utrwalili kolory pojemników na śmieci, wiedzą co oznacza słowo recykling, selektywna zbiórka, odpad – surowiec, odpad niebezpieczny, PSZOK.

Dziękujemy p. Monice Olechnowicz – Krakowskiej oraz p. Izabeli Kondraciuk za przeprowadzone Eko – lekcje. Udział w  zajęciach z pewnością wpłynie korzystnie na wzrost świadomości ekologicznej naszych uczniów.

Wychowawczynie klas I – III